Coś szykuje się w samym Centrum Warszawy… | Dom Ogrodnika

Coś szykuje się w samym Centrum Warszawy…

Data02-12-2009
KategoriaBlog
Komentarze

Coś szykuje się w samym Centrum Warszawy, na Rondzie Dmowskiego. Jakiś czas temu na wysepce tramwajowej pojawiła się dziwna konstrukcja. W pierwszej chwili gdy ją zobaczyłam, jeszcze na etapie montażu sprawiała wrażenie czegoś co zostanie wkrótce uniesione do góry. Tu się pomyliłam..Szerokie, ponad metrowej szerokości taśmy łączone były tak by zamknąć formę.  Trudno mi powiedzieć czy są                  z metalu, czy być może z bardzo grubego tworzywa. Kiedy zobaczyłam je w niedzielny poranek przeznaczenie ich stało się jasne. Na kostce pokrywającej wysepkę rozłożona była warstwa geowłókniny, na nią nasypano warstwę keramzytu, a na to wszystko urodzajną ziemię.

Mogłam to obserwować bo praca nad napełnianiem, gigantycznych jak się okazało gazonów, była na różnych etapach. Te które pełne były ziemi przyciągały ptaki. Wrony siwe z ciekawością przewracały grudki, zamaszystym krokiem przemierzały szczyty pagórków. Wyglądały bardzo prawdziwie, o ile prawdziwiej niż kiedy wyjmują odpadki ze śmietników. Były takie czyste, popielate na tle ziemi w torfowym odcieniu.

Zastanawiam się jakie rośliny zostaną posadzone w tych osobliwych, miejskich skrzyniach? Czy będzie im       w nich dobrze rosnąć? Jak po tygodniu deszczy same pojemniki będą się prezentować? Cieszy mnie myśl,      że w tym miejscu pojawi się zieloność. Ale jednocześnie niepokoje się czy to co na naszych oczach powstaje    w tym miejscu jest aby najlepszym rozwiązaniem dla tej przestrzeni?

Mam wielką nadzieję, że wcielona w życie idea projektanta będzie harmonizować z intensywnym rytmem samego serca Warszawy. Muszę poszukać informacji na temat tego przedsięwzięcia. Nie jestem jednak pewna czy mam ochotę odbierać sobie przyjemność naocznego poznawania niewiadomej? Czy może  po prostu przeczytać coś o tym, czy raczej niecierpliwie wyglądać efektów?

Już nie mogę się doczekać, co będzie dalej. c.d.n.

Komentarze
Dodaj komentarz

*